rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Zanim jeszcze powstał nasz Szpital Wojewódzki toczyła się o jego istnienie ostra walka . Uczestniczyłem w demonstracjach organizowanych m.in. przez śp. Janka Frączka w obronie m.in.statusu wojewódzkiego tej placówki służby zdrowia, bo Katowice wolałyby aby był to szpital prowincjonalny.

Gdy byłem radnym Sejmiku Woj. Śl. , to na sesjach w Katowicach toczyła się ostra walka o każdą złotówkę dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i bezpardonowo walczyłem o dodatkowy sprzęt medyczny dla tej chluby Podbeskidzia.

Jako członek Rady Spolecznej Szpitala Wojewódzkiego wielokrotnie narażałem się dyr. Batyckiemu postulatami podwyżek płac dla personelu , a najbardziej się oburzył na mnie , gdy poparłem otwarcie strajk lekarzy. Wkrótce potem odwołano mnie z Rady Społecznej Szpitala.

Teraz całym sercem popieram postulaty pielęgniarek i potępiam skandaliczną arogancję Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach !

Fakt, że ani marszałek województwa ani jego zastępca nie pojawili się z chwilą rozpoczęcia przez Panie Pielęgniarki głodówki , jest już sprawą , którą może zostać uznana jako przestępstwo zaniedbania podstawowych obowiązków !

Podstawowym obowiązkiem kazdej władzy jest m.in. dbanie o zdrowie społeczeństwa, a głodówka pielęgniarek jest formą protestu, który wymagała już dawno natychmiastowych negocjacji z głodującymi przez organ założycielski, skoro dyrektor szpitala nie umiał się porozumieć z własnym personelem .

Jest tu również kwestia zdrowia samych pielęgniarek, które jeśli udowodnią przed sądem, że wskutek opóźniania negocjacji przez Urząd Marszałkowski poniosły uszczerbek na zdrowiu, to będą mogły się domagać zarówno od Marszałka Województwa Ślaskiego jak i jego zastępcy odszkodowań za narażenie ich zdrowia.

Ciekawy jestem ilu obecnych radnych Sejmiku Województwa Ślaskiego odwiedziło glodujące pielęgniarki w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej ?

Uważam, że pielęgniarkom należą się godne podwyżki płac i są na to pieniądze w budżecie państwa i w budżecie województwa .

Skoro stać nas na wysyłanie żolnierzy i helikopterów do Afganistanu oraz budowanie w Azji szpitali polowych, to powinno być nas również stać na podwyżki dla pielęgniarek we wszystkich placówkach służby zdrowia na Podbeskidziu.

Sejmik mógłby również uchwalić przesunięcie części gigantycznych kwot jakie idą na Stadion Śląski i Euro 2012 do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i wtedy starczy kasy zarówno na leczenie jak i na podwyżki dla pielęgniarek i położnych oraz salowych i pozostałego personelu medycznego.

Rajmund Pollak

2010-02-20 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516189
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Czy Urząd Marszałkowski w Katowicach działa na szkodę Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku_Białej ?, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała